Franca: Chaos and Creation

To piękny i wzruszający film dokumentalny o jednej z najbardziej wpływowych redaktorów magazynu mody naszych czasów: Franca Sozzani. to ona wrowadziła Vogue Italia w nową epokę odważnej mody i śmiałego dziennikarstwa. Jej syn, Francesco Carrozzini, wyreżyserował film i pięknie opowiedział o tej budzącej grozę kobiecie, która trzymała twardą ręką redakcję przez prawie 30 lat, często wywołując kontrowersje  wśród jej czytelników i całej modowej branży.

 

Manolo: The Boy Who Made Shoes For Lizard

Czy Carrie z "Seksu w wielkim mieście" byłaby taka sama bez swojego Manolo Blahnika? Absolutnie nie! Buty Manolo stały się jednym z najbardziej uwielbianych i szanowanych akcesoriów w świecie mody. Ale równie urzekający jest człowiek stojący za ich projektami. W filmie Manolo: The Boy Who Made Shoes for Lizards, znajdziesz interesujące spojrzenie na świat Manolo z gościnnymi występami Anny Wintour, Naomi Campbell i Rihanny.

Dries

Jego pokazy są oszałamiająco piękne, a jego kreacje ponadczasowe. Dokument ten bada proces twórczy Driesa van Notena i sposób, w jaki udało mu się zbudować jeden z najważniejszych europejskich domów mody. film jest szczery i wprowadza nas w bardzo intymny świat projektanta mody.

The True Cost

wszyscy którzy kochamy modę nie możemy temu zaprzeczyć, że ten świat to nie tylko piękne stroje i dodatki. Musimy też pamiętać o wpływie, jaki moda ma na świat wokół nas. The True Cost to genialny, ale otrzeźwiający dokument o niebezpieczeństwach branży mody, jeśli pozostawiamy go bez żadnego nadzoru i kontroli.

House Of Z

Tak łatwo jest zakochać się w człowieku jakim jest Zac Posen. Z jego eleganckim wyglądem, nienagannym stylem, bezgranicznym talentem i imperium mody wydaje się, że ma prawie wszystko, co można osiągnąć. Ale czasami im wyżej się wspinamy, tym bardziej upadamy. House of Z, w reżyserii Sandy'ego Chronopoulosa, pokazuje najlepsze lata i upadek kariery Zaca. Fascynujący, bardzo ciekawie poprowadzony film.

Miłego oglądania. Moda to styl życia.

MIA