Tel. +48 512 227 722

Najlepsze Filmy o modzie, które możesz obejrzeć na Netflix.

Czy jest lepszy sposób nauczenia się miłości do mody niż poprzez filmy? To sposób na zobaczenie świata, który czasami jest całkowicie poza naszym zasięgiem naszych domów i życia. Pozwala zajrzeć za kulisy tego wyjątkowego i nierzadko trudnego rynku. Zebrałam filmy, które na mnie zrobiły ogromne wrażenie i polecam obejrzeć je na platformie Netflix. Te pozycje na pewno mogą inspirować, często też bawi, ale są bardzo prawdziwe.  Pozwalają też na uświadomienie nam tego w jaki sposób używamy mody w naszym codziennym życiu.

Franca: Chaos and Creation

To piękny i wzruszający film dokumentalny o jednej z najbardziej wpływowych redaktorów magazynu mody naszych czasów: Franca Sozzani. to ona wrowadziła Vogue Italia w nową epokę odważnej mody i śmiałego dziennikarstwa. Jej syn, Francesco Carrozzini, wyreżyserował film i pięknie opowiedział o tej budzącej grozę kobiecie, która trzymała twardą ręką redakcję przez prawie 30 lat, często wywołując kontrowersje  wśród jej czytelników i całej modowej branży.

 

Manolo: The Boy Who Made Shoes For Lizard

Czy Carrie z “Seksu w wielkim mieście” byłaby taka sama bez swojego Manolo Blahnika? Absolutnie nie! Buty Manolo stały się jednym z najbardziej uwielbianych i szanowanych akcesoriów w świecie mody. Ale równie urzekający jest człowiek stojący za ich projektami. W filmie Manolo: The Boy Who Made Shoes for Lizards, znajdziesz interesujące spojrzenie na świat Manolo z gościnnymi występami Anny Wintour, Naomi Campbell i Rihanny.

Dries

Jego pokazy są oszałamiająco piękne, a jego kreacje ponadczasowe. Dokument ten bada proces twórczy Driesa van Notena i sposób, w jaki udało mu się zbudować jeden z najważniejszych europejskich domów mody. film jest szczery i wprowadza nas w bardzo intymny świat projektanta mody.

The True Cost

wszyscy którzy kochamy modę nie możemy temu zaprzeczyć, że ten świat to nie tylko piękne stroje i dodatki. Musimy też pamiętać o wpływie, jaki moda ma na świat wokół nas. The True Cost to genialny, ale otrzeźwiający dokument o niebezpieczeństwach branży mody, jeśli pozostawiamy go bez żadnego nadzoru i kontroli.

House Of Z

Tak łatwo jest zakochać się w człowieku jakim jest Zac Posen. Z jego eleganckim wyglądem, nienagannym stylem, bezgranicznym talentem i imperium mody wydaje się, że ma prawie wszystko, co można osiągnąć. Ale czasami im wyżej się wspinamy, tym bardziej upadamy. House of Z, w reżyserii Sandy’ego Chronopoulosa, pokazuje najlepsze lata i upadek kariery Zaca. Fascynujący, bardzo ciekawie poprowadzony film.

Miłego oglądania. Moda to styl życia.

MIA