Marka Konplott – biżuteria królowej koloru

0Cze-26-19

„Styl to sposób na zamanifestowanie tego, kim jesteś, bez konieczności mówienia”. – Rachel Zoe

Z marką Konplott spotkałam się pierwszy raz na instagramowym profilu firmy. Lepiej poznałam biżuterię dzięki cudownej Grażynie Olszewski, która opowiedziała mi niezwykła historię marki i jej założycielki, Mirandy. Grażyna od lat zakochana w biżuterii postanowiła ją w końcu przedstawić polskim wielbicielkom piękna i oryginalnych akcesoriów. Konplott tak popularny w Europie i na całym świecie nareszcie dotarł do nas i od razu spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Miałam przyjemność widzieć Grażynę podczas kilku prezentacji i obserwować jaki budzi zachwyt wśród Pań, które poznawały tę wyjątkową firmę.

fot. Michał Sokołowski

Muszę przyznać, że mnie oczarowała jakość, kolorystyka i wzornictwo biżuterii. Nie spotkałam się dotychczas z taką wielowymiarowością, smakiem i wyczuciem stylu. Niedługo marka będzie dostępna stacjonarnie w Polsce dlatego warto dowiedzieć się o niej trochę więcej.

Miranda Konstantinidou, założycielka marki, dzięki swojej biżuterii stała się znana na całym świecie. Wprowadzając na rynek poszczególne kolekcje sprawia, że każdy element natychmiast przyciąga uwagę,  jest idealnym ogniwem łączącym modę i biżuterię. Marka pokazuje jak wielką rolę odgrywają akcesoria w tworzeniu kompletnej stylizacji. Ogromna różnorodność jej wyjątkowych dzieł jest wręcz legendarna.

Firma Konplott została założona w 1986 roku w małym warsztacie w Trewir w Niemczech. Miranda Konstantiniou wykonała tam pierwszą kolekcję biżuterii i na początku sama dostarczyła ją do kilku dealerów. Z czasem zapotrzebowanie na jej biżuterię stawało się coraz większe, a marka Konplott coraz bardziej popularna.

Około dziesięciu lat później projektantka otworzyła swój pierwszy sklep w Trewirze. Ale nawet to nie mogło zaspokoić zapotrzebowania na tę piękną biżuterię więc Miranda w 2000 roku otworzyła pierwszy zakład produkcyjny na Filipinach.

foto: Konplott.com foto: Konplott.com Miranda urodziła się w Grecji, studiowała projektowanie mody we Włoszech i Niemczech. Dziś ma ponad 1300 pracowników na całym świecie, 99 procent z nich to kobiety. „Jesteśmy kobietą-firmą”, mówi projektantka, która od wielu lat jest postrzegana jako „Królowa kolorów”. Dwie jej największe pracownie znajdują się w Cebu na Filipinach  i w Luksemburgu. foto: Konplott.com foto: Konplott.com

Miranda Konstantinidou mocno wspiera kobiecą solidarność i dba o  kulturę firmy. Na Filipinach gdzie kobiety zmagają się z bardzo ciężkimi warunkami życia poprzez pracę dla marki Konplott zasadniczo odmieniły swój byt.  Każdy element biżuterii, który został zaprojektowany przez Mirandę Konstantinidou jest wykonywany ręcznie a wszystkie kolekcje są produkowane w krótkich, limitowanych seriach. Przez ostatnie 16 lat Miranda sama nadzorowała produkcję biżuterii w Cebu. Żadna kolekcja nigdy nie była zlecana firmom zewnętrznym co daje najwyższą dbałość o jakość wykonania i użycie materiałów najwyższej jakości.

foto konplott.com Kontrola tego procesu daje Mirandzie swobodę ciągłego rozwijania nowych technik produkcji. Projektantka często łączy tradycyjne  metody z nowymi technikami i eksperymentuje z niezwykłymi kombinacjami materiałów. Biżuteria jest tworzona z  takich materiałów, jak ceramika, skóra, drewno, kość, kamień, szkło, kamyki, kryształki i perły. Co roku firma projektuje około dwunastu kolekcji  Każda kolekcja zawiera ponad 150 elementów. Projektantka zwykła mawiać, że luksus to nie rodzaj materiału, ale inspiracja, która sprawiająca, że ​​piękne i wartościowe rzeczy są wygodne i proste. Twierdzi, że wybór biżuterii to kwestia gustu i pragnień serca to jak obraz w galerii, w którym nagle się zakochujesz.   foto: Konplott.com

 W styczniu 2006 roku, 20 lat od założenia marki, francuska prasa uhonorowała Mirandę nagrodą   „Etoile” za najlepszą kolekcję biżuterii kostiumowej.

  BERLIN, GERMANY - JANUARY 18: A model walks the runway at Miranda Konstantinidou Autumn/Winter 2013/14 fashion show during Mercedes-Benz Fashion Week Berlin at Brandenburg Gate on January 18, 2013 in Berlin, Germany. (Photo by Peter Michael Dills/Getty Images for Mercedes-Benz) Photo by Peter Michael Dills/Getty Images for Mercedes-Benz

 Zapraszam Was do tego magicznego świata jaki stworzyła Miranda. Jestem przekonana, że zakochacie się w tej marce od pierwszego wejrzenia.

Podaję Wam również link do strony i na instagramowy profil. Jeżeli chciałybyście skontaktować się z Grażyną napiszcie do mnie.

kontakt do mnie Strona internetowa Konplott Konplott instagram

MIA

Koszyk
  • No products in the cart.